images
Eğitmen

Reşat Yılmaz

1964 doğumlu olan Reşat Yılmaz, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur.

Özgeçmiş

1964 doğumlu olan Reşat Yılmaz, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Öğretmenliği bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur.

1987 – 1993 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Rize, Muş ve Trabzon Endüstri Meslek Liselerinin motor bölümlerinde teknik öğretmen olarak yaklaşık 6 yıl çalışmıştır.

1993 yılında Renault MAİS A.Ş. de satış sonrası eğitim sorumlusu olarak yetkili servis çalışanlarının temel mesleki eğitimlerinin elektromekanik ve Cotech (uzmanlık) eğitimlerinin içeriklerinin hazırlanması ve eğitimlerinin verilmesinde görev aldı. Yeni araç ve donanım eğitimleri için Fransa da Renault Academy de düzenlenen eğitimlere katıldı, eğitim içeriklerinin Türkiye şebekesi için adaptasyonlarını, eğitim dokümanlarının (basılı ve e-learningler) tercüme kontrollerini yaptı.

Cotech (uzman teknisyen) ve elektromekanik çalışanların yetkinliklerinin ölçülmesi için sertifikasyon sınavlarının hazırlanması, organizasyonu, sınavların gerçekleştirilmesi ve sonuçların raporlanmasını yaptı.

Servis idari personeli (servis müdürü, servis danışmanı, müşteri temsilcisi, atölye şefi) teknik eğitimlerinin verilmesi

OYAK Renault personeline teknik eğitimlerin verilmesi

Ares (şebekede yapılan onarımların denetlenmesi ve geliştirilmesi) 

Yeni araç lansman eğitimlerinin organizasyonu ve verilmesinde görev aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Renault MAİS A.Ş. arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde meslek liseleri bünyesinde, Renault Motor Laboratuvarlarının kurulması, bu laboratuvarlarda görevli öğretmenlerin tekamül eğitimlerinin organizasyonu ve verilmesinde, öğrencilerin seçiminde görev almıştır. Gazi, Fırat ve Marmara üniversitelerinin Teknik Eğitim Fakülteleri ile Renault MAİS arasındaki işbirliği çerçevesinde öğretim üyeleri için Renault Eğitim Merkezinde periyodik eğitimler planlamış ve bu eğitimleri vermiştir.

Yetkili servis çalışanlarının eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve Renault Eğitim Merkezinin yıllık eğitim planlamasını yapmıştır.

2020 yılında 27 yıl çalıştığı  Renault MAİS  ten emekli olarak ayrılmıştır.

2021 yılında Artech Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. nin kurucu ortağı olarak  çalışma hayatına devam etmektedir.