images
Eğitmen

Avni Atalay

Avni Atalay Trabzon 1962 doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ ta tamamlamış, daha sonra Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Anabilim Dalında üniversite öğrenimini gerçekleştirmiştir.

Özgeçmiş

Avni Atalay, Trabzon 1962 doğumlu olup, ilk, orta ve lise eğitimini Zonguldak’ ta tamamlamış, daha sonra Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Otomotiv Anabilim Dalında üniversite öğrenimini gerçekleştirmiştir.

İş yaşamına 1987 yılında Tuzla Anadolu Meslek Lisesinde Motor Bölümü öğretmeni olarak başlamış, 1994 yılında öğretmenlikten istifa ederek Renault MAİS A.Ş. de  Satış Sonrası Eğitim biriminde göreve başlamıştır.

Renault MAİS’ te 6 yıl boyunca satış sonrası teknik eğitimleri verdikten sonra 1999 yılında  yine Renault MAİS bünyesinde Satış Sonrası Garanti ve Teknik Bilgi departmanına geçmiş ve 2019 yılı mart sonuna kadar bu birimde asli görev olarak satış sonrası şebekesine teknik destek (gerek görüldüğünde bizzat yerinde),araçlardaki kalite takibi, audite (şebekenin onarım standartları ve yapılan işlemler vs.), ekspertiz (yangın, arıza analizi, hava yastıkları, hatalı onarım şikayetleri vs.) görevine devam etmiştir.

20 yıl boyunca çalıştığı Garanti ve Teknik Bilgi departmanında Renault MAİS A.Ş. nin teknik eksperi olarak, Türkiye’ deki Renault yetkili servislerinde çözülemeyen her arıza konusunda destek vermiş, gerekli gördüğü durumlarda ilgili servis noktasını ziyaret ederek bizzat sorunları yerinde inceleyip çözüm geliştirmiştir. Araçlardaki kalite problemlerini takip edip üretim kaynaklı problemlerde üretici ile temas kurup kalite iyileştirmelerine katkıda bulunmuştur (problemi ilgili noktalara dökümante edip, ilgili parçanın üreticisi ile toplantılara katılarak kalite iyileştirmelerini takip etmiştir). Yeni üretilen ve satışa sunulan tüm araçlarda lansmandan itibaren oluşan her arızayı yerinde tespit etmek, problem analizi yapmak, problemi ilgili üretici fabrikaya iletmek ve bu problemlere çözüm üretme çalışmalarına katılmıştır. Müşteri Yönetimi, Hukuk departmanı veya şebekeden gelen ekspertiz taleplerini yerine getirmiş (gerekli görülen durumlarda olay yeri ve aracın durumu yerinde incelenerek), bu incelemeler ışığında ekspertiz raporları hazırlayıp ilgili departmanlara bilgi vermiştir. Ayrıca şebekedeki onarım kalitesi, kullanılan cihaz, ekipmanlar, yapılan işlerin kalitesi, gizli müşteri vb. gibi konularda da Türkiye' nin bir çok noktasında audit yaparak raporlamıştır.

Renault MAİS de çalışırken yurtiçi ve yurtdışı bir çok eğitimlere katılmıştır (yurtiçinde bir çok kalite eğitimleri, araç lansman eğitimleri, satış sonrası yeni araç eğitimlerine katılmış ayrıca yurtdışında ekspertiz eğitimleri, satış sonrası yeni araç lansman eğitimleri, audit eğitimleri vs almıştır).

2021 yılında Artech Eğitim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. nin kurucu ortağı olarak  çalışma hayatına devam etmektedir.

İlgi alanları; Briç oynamak, trekking yapmak, yüzmek, doğa ile baş başa olmak en sevdiği şeylerin başında gelir.